معرفی سفیر یا نمایندگی
تشکیل پرونده دانشجویی

 

تشکیل پرونده دانشجوئی

قابل توجه کلیه دانشجویان و فارغ التحصیلان در تمامی مقاطع تحصیلی و کلیه ی دانشگاه ها

برای تائید مدارک و گواهی های تحصیلی باید در سامانه الکترونیک تائید مدارک ( سامانه تاک ) ثبت نام و برای هر مدرک و گواهی کد رهگیری جداگانه دریافت نمائید و هر مدرک و گواهی را همراه با کد رهگیری همان مدرک ( کد رهگیری به مدرک الصاق شود ) بانضمام سایر مدارک ذکر شده در ذیل جهت تائید ارسال نمائید.

اطلاعات را به طور دقیق و کامل در سامانه تاک وارد نمائید.

 

مدارک لازم جهت تشکیل پرونده دانشجوئی

1- ارسال تقاضای کتبی

2- تکمیل پرسشنامه مشخصات فردی

3- تکمیل پرسشنامه تشکیل پرونده دانشجوئی  ( رشته تحصیلی را به فارسی درج نمائید و حتما قید شود که این رشته مربوط به حوزه وزارت علوم می باشد و یا وزارت بهداشت ) 

 4- چهار قطعه عکس سه در چهار( جهت بانوان با پوشش اسلامی)

5- ارسال کپی برابراصل و تصویر صفحه اول ( مشخصات ) گذرنامه ، صفحه اقامت تحصیلی و صفحه درج مهر خروج از کشور و ورود به نیوزلند

6- ارسال کپی برابراصل و تصویر شناسنامه

8- تصویر برابراصل کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم

9- یک عدد پاکت پست سفارشی جهت برگشت مدارک 

10 - ارسال اصل گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه مربوطه ( رشته تحصیلی حتما در گواهی قید شده باشد)

11- کپی برابر اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی مورد تایید وزارتین علوم ، تحقیقات و فناوری و یا بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی

12- دانشجويان پسري كه از نظر قانون نظام وظيفه مشمول به حساب مي آيند، مي باست به هنگام تشكيل پرونده دانشجوئي فرم درخواست معافيت تحصيلي را نيز تكميل و به همراه ساير مدارك به نمايندگي ارائه نمايند .

13- دانشجويان پسري كه خدمت وظيفه را انجام داده اند و يا داراي كارت معافيت از خدمت مي باشند لازم است  كپي برلبراصل كارت پايان خدمت را ارسال نمايند.

14دانشجويان رشته هاي علوم پزشكي میبایست جهت تشکیل پرونده دانشجوئی فرم تعهد نامه را بمنظور ارائه به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تکمیل نمایند.

15-تصوير حكم اعزام و يا معرفی نامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی يا وزارت علوم، تحقيقات و فناوری برای دانشجويان بورسيه.

قابل توجه دانشجویان محترم :مراحل گرفتن کد رهگیری

1- ثبت نام در سامانه تاک

2- تشکیل پرونده دانشجوئی در سامانه تاک و دریافت کد رهگیری و پرینت آن ( کد رهگیری به همراه سایر مدارک ارسال شود) با عنایت به اینکه بعضا عدم دقت در بارگذاری مدارک خواسته شده، باعث اعتراض ارگانهای داخل کشور و معطلی دانشجویان محترم شده است، لذا تاکید می شود دقیقا همان مدارک خواسته شده در سامانه با کیفیت مناسب بارگذاری شود. بدیهی است طبق درخواست مرکز چنانچه عین مدارک خواسته شده با کیفیت مناسب بارگزاری نشود از تائید آن خودداری خواهد شد.

3- دریافت کد رهگیری برای گواهی و یا مدرک تحصیلی و پرینت کد رهگیری( برای تائید هر گواهی و یا مدرک ، کد رهگیری جداگانه دریافت شود)

  • ثبت نام در سامانه کنسولی به آدرسwww.tak.mfa.ir
  • اطلاعات و فرم های مربوطه و بارگذاری مدارک مورد نیاز با کیفیت مناسب انجام شود.

 توجه :

  1. پاکتهای ارسالی باید از نوع Registered Post و یا Trackpak باشد .
  2. - با توجه به اینکه پاکت پستی فقط در مقابل امضاء تحویل داده می شود ، از درج نشانی صندوق پستی اجتناب ورزیده و حتما روی پاکت برگشتی نشانی محل دریافت اعلام گردد.
  3. - روی پاکت برگشتی حتما نشانی محل دریافت درج شود.
  4. - اگر از پاکتهای Trackpak استفاده می نمایید، باید از نوع تحویل در مقابل امضاء   "Registered Signature" باشد.
  5. چنانچه از نوع پاکتهای  "Non Signature" ارسال شود سفارت از عودت مدارک معذور است.

تذ کرات مهم:
1- دانشجویان (مونث و مذکر) شاغل به تحصیل در کلیه رشته های پزشکی و همچنین دانشجویان ذکور شاغل به تحصیل در رشته های غیر پزشکی که قبل از سن مشمولیت از کشور خارج شده وکارت معافیت  یا پایان خدمت ندارند( به استثنای دانشجویان بورسیه وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت،درمان آموزش پزشکی)، برای استفاده از تسهیلات غیر ارزی دانشجویی، می بایست مجوز لازم را از وزارتخانه ذیربط دریافت نمایند.

2-  دانشجویانی که خواستار دریافت مدارک و اقدام از طریق بستگان خود در ایران می باشند لازم است به بستگان خود اعلام نمایند تا با در دست داشتن مدارک تایید شده به اداره امور دانشجویی و بورسها (وزارت امور خارجه ) مراجعه و معرفی نامه لازم را دریافت نمایند.

3- از ارسال یا تصویر ترجمه مدارک تحصیلی صادره از داخل کشور همراه با سایر مدارک خودداری گردد.

4- بر اساس قوانین و مقررات دانشجوئی نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور تنها پس از وصول مجوز یکی از وزارتخانه های مورد اشاره قادر به تشکیل پرونده دانشجوئی و ارائه تسهیلات و مزایای دانشجوئی به دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در یکی از دانشگاهها یا موسسات آموزشی مستقر در حوزه فعالیت خود خواهند بود. بنا بر این ارائه خدمات و تسهیلات دانشجوئی بدون اخذ مجوز لازم مجاز نمی باشد .

5- دانشجویان گرامی توجه فرمایند که هر گونه درخواست جهت صدور کپی برابر با اصل مدارک اعم از گذرنامه،شناسنامه و غیره مستلزم پرداخت هزینه بوده و مشمول تسهیلات دانشجوئی نمی گردد .

قابل توجه دانشجویان پزشکی

برابر اعلام وزرات بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کلیه دانشجویان جهت استفاده از تسهیلات غیرارزی دانشجویی می بایست همزمان با تشکیل پرونده دانشجویی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در ولینگتون نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه مرکز خدمات آموزشی به نشانی زیر اقدام نمایند:

http://edd.behdasht.gov.ir

بدیهی است برخورداری از هرگونه تسهیلات دانشجویی اعم از ارزی و غیرارزی منوط به تکمیل درخواست در سامانه مذکور می باشد.

 

   دانلود : forme-daneshjooei.pdf           حجم فایل 999 KB
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري و تعطیلات | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر